Slow Weekend #KupujLepszePrezenty 9-10 Grudnia
Slow Weekend #KupujLepszePrezenty 9-10 Grudnia

Unikalne prezenty na Święta dla Ciebie i Twoich bliskich.

Już niedługo 9 i 10 grudnia znajdziecie nas na targach Slow Weekend 8 edycja. Szukajcie naszego stoiska - na hasło BLOG mała niespodzianka.

Na stoisku kupicie żele i piankę Tess, naturalne mydła w pięknych puszkach linii HENNET i naszą nowość produkty Geoderm.

Geoderm to produkowane w Hiszpanii w 100% ekologiczne produkty. Produkty Geoderm posiadają certyfikaty BDiH, BIOconec oraz COSMOS ORGANIC. Co ważne aloes użyty do produkcji pochodzi z własnych plantacji ekologicznych.

Już niedługo 9 i 10 grudnia znajdziecie nas na targach Slow Weekend 8 edycja.
#KupujLepszePrezenty #SlowWeekend #StoiskoHennet #EkoŚwięta #Naturalnie #Gwiazdka #SlowWekend #Minska65

czytaj całość »
Intymna czystość - bez problemu!
Intymna czystość - bez problemu!

Nawyki związane z codzienną higieną są elementem zdrowego stylu życia. Każdy okres życia kobiety obfituje w sytuacje, które mogą osłabiać naturalny system ochronny śluzówki oraz wpływać na zachwianie naturalnej mikroflory miejsc intymnych. Jak więc możemy zapewnić sobie dobrostan intymny?

 O tym jak ważne jest dla każdej z nas dobre samopoczucie w rejonach intymnych nie trzeba przekonywać. Natura sprawiła jednak, że każdy okres życia kobiety obfituje w sytuacje, które mogą osłabiać naturalny system ochronny śluzówki oraz wpływać na zachwianie naturalnej mikroflory miejsc intymnych. Zmiany hormonalne w cyklu miesięcznym, ciąża, menopauza mogą zaburzyć nasz dobrostan. Do tego stres, niewłaściwy tryb życia, choroby i przyjmowane leki, niewłaściwy ubiór, błędy w codziennych zabiegach higienicznych i kłopoty gotowe! Opuszcza nas dobry humor, czujemy się niekomfortowo, wzrasta rozdrażnienie i frustracja.

Jak więc możemy zapewnić sobie dobrostan intymny?
Na cykliczne zmiany hormonalne nie mamy wielkiego wpływu, ale ochrona przed wnikaniem bakterii chorobotwórczych, wzmacnianie naturalnej bariery ochronnej śluzówki, odpowiednie nawyki higieniczne i staranny, przemyślany wybór stosowanych środków to ważne zadanie w naszym planie na zdrowie.

Przemyślany wybór sugeruje konieczny poziom wiedzy na temat składników kosmetycznych wchodzących w skład preparatów myjących. Substancje biologicznie aktywne pochodzenia naturalnego (m.in. wyciągi i ekstrakty ziół, probiotyki, prebiotyki), substancje o działaniu osłonowym i nawilżającym sprzyjają utrzymaniu dobrostanu okolic intymnych poprzez wzmacnianie funkcji barierowych skóry. Niewłaściwie dobrane nie zawsze są korzystne - mogą wywoływać alergie i podrażnienia. Warto sprawdzić reakcję skóry na niewielkim jej wycinku.

Szczególną uwagę należy zwrócić na rodzaj i stężenie w preparacie składników myjących (substancji powierzchniowo-czynnych) unikając tych, które, choć pienią się znakomicie, najczęściej wywołują podrażnienia i wysuszają śluzówkę (np SLS- Sodium Lauryl Sulfate, SLES- Sodium Laureth Sulfate). Niepożądaną reakcję mogą wywoływać substancje konserwujące i zapachowe.

Preparaty myjące powinny mieć pH zbliżone do pH skóry (4,5-5,5). Zbyt niskie i zbyt wysokie pH może naruszać barierę naskórkową i przyczynić się do wniknięcia niepożądanych elementów w głąb skóry.

Nawyki związane z codzienną higieną są elementem zdrowego stylu życia równie ważnym jak zdrowe nawyki żywieniowe. I tak jak „junk food” , tak i „junk cosmetics”, czyli produkty nafaszerowane różnego rodzaju „polepszaczami” konsystencji, zapachu czy trwałości nie służą budowaniu naszego zdrowia. Śluzówka okolic intymnych jest szczególnie wrażliwa i wymaga higieny i pielęgnacji opartej na delikatnych preparatach, specjalnie do tego celu przeznaczonych, o starannie dobranym składzie.

Autor: Katarzyna Wójcicka, Założycielka Idea 25

czytaj całość »
Dlaczego higiena intymna z Tess?
Dlaczego higiena intymna z Tess?

Dla nas higiena intymna to nie tylko kosmetyki, ale sposób w jaki myślimy o kobietach i ich aktywnościach. Dobierz z nami produkt idealny dla Ciebie.

Ważna są składniki naturalne - wyciągi z ziół i roślin o niezwykłych właściwościach. Nie zawsze egzotycznie. Wokół siebie mamy ich mnóstwo, stosowane od setek lat. Kora dębu, przywrotnik, nagietek czy tymianek to składniki roślinne o prozdrowotnych i pielęgnacyjnych właściwościach. To dlatego znajdziecie je w naszych produktach. Ponadto, występują pojedynczo aby każda kobieta mogła dobrać produkt do swojego stylu życia. Wszystkie jesteśmy inne, ta różnorodność potrzeb musi znaleźć odzwierciedlenie w doborze dobrego żelu do higieny intymnej, właściwego dla Ciebie. Jesteś w ciąży, w połogu, a może często korzystasz z basenu, podróżujesz, uprawiasz sport, masz siedzący tryb życia, lub jesteś kobietą dojrzałą, Twoje potrzeby są inne ale też zmieniają się w ciągu życia. Dobierz z nami produkt idealny dla Ciebie.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl